Przejdź do treści

Te invito a una buena charla…

Czy wy czasami też macie problem z rozgadaniem waszych młodszych uczniów? Zwykła rozmowa z listą pytań od nauczyciela po prostu ich nudzi? Ja osobiście też twierdzę że dla młodzieży i dzieci może to być mało atrakcyjne zawsze staram się urozmaicić moją listę pytań lub tematów do wypowiedzi. Dziś przynoszę Wam dwa pomysły:

 Darmowy materiał do pobrania tutaj to kolorowa lista pytań. Uczniowie losują kolorowe kwadraty a tym samym losują grupę pytań, na które będą musieli odpowiedzieć. Oczywiście jeśli potrzebujemy większego WOW i elementu rywalizacji możemy dodać do tego kostkę do gry, która będzie wskazywała za ile punktów będzie każde pytanie. Uczeń z największą ilością punktów wygrywa. Możemy dać uczniom poczucie że to oni rozdają karty w tej grze i pozwolić im na podjęcie decyzji czy chcą sami odpowiedzieć na te pytania czy może przekazać je przeciwnikowi, ale w tym momencie pytania i ich wartość ( za ile są punktów) poznają dopiero po podjęciu decyzji.

Drugi pomysł to gra, którą wymyśliłam już zasypiając ( ale już wiem że to dla mnie najbardziej kreatywna pora dnia ). Z samego rana narysowałam odręczna planszę, ale dla Was oczywiście czeka już gotowy szablon do druku. Gra polega na przesuwaniu guzików, koralików czy nakrętek po polach planszy tak aby ułożyć swoje trzy guziki w jednej linii. Jednak przy każdym ruchu trzeba wypowiedzieć się na temat, który jest przypisany do danego pola. Ja potrzebowałam czegoś żeby poćwiczyć tematy ustne do egzaminu Dele Escolar z uczniem, który miał już dość egzaminacyjnych zadań. Drogę przesuwania guzików wyznaczają przerywane linie i tylko po nich można się poruszać. Gdy uczeń zatrzyma się na polu musi wypowiedzieć się dany temat, jednak nie muszą być to długie wypowiedzi, ponieważ i tak będzie jeszcze wracał na to pole. 

W materiałach do pobrania znajdziecie również pustą formatkę więc możecie dostosować sobię ją do swoich potrzeb. Grę można wykorzystać również z młodszymi uczniami a na polach wpisać różne kategorie słówek np. animales, ropa, escuela… I poprosić uczniów, żeby wymieniali słówka z danej kategorii.